Jakie właściwości ma olejek bhringraj?

olejek-do-wlosow.jpgOlejek bhringraj jest kosmetykiem często wykorzystywanym w indyjskiej medycynie tradycyjnej, ajurwedzie. Ma dobroczynny wpływ zarówno na włosy, jak i skórę ciała. Poprawia także funkcjonowanie organizmu. Sprawdź, jakie właściwości ma olejek bhringraj. Przekonaj się też, jak go stosować. Z całą pewnością twoje włosy będą ci wdzięczne za taką pielęgnację!

Dlaczego olejek bhringraj jest tak cenny?

Bhringraj zawiera bowiem wiele naturalnych składników. Wśród nich znajdziemy miedzy innymi witaminę C, substancje antyoksydacyjne i barwniki. Z tego powodu olejek bhringraj jest tak chętnie wykorzystywany w tradycyjnej medycynie indyjskiej oraz we współczesnej kosmetologii. Jakie przypisuje mu się właściwości? Produkt świetnie pielęgnuje każdy rodzaj włosów i skóry głowy. Opóźnia procesy starzeniowe, zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu oraz wzmacnia cebulki włosowe. Co więcej, olejek bhringraj jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Chroni także włosy przed wysoką temperaturą wytwarzaną przez urządzenia fryzyjskie. Poza tym, kosmetyk poprawia ogólną kondycję włosów i skóry głowy. Sprawia, że te stają się elastyczne, dogłębnie nawilżone i odżywione.

Jak stosować olejek lub proszek bhringraj?

Bhringraj ma wiele zastosowań. Świetnie nadaje się do olejowania włosów, jako maseczka, składnik naturalnych farb do włosów i jako macerat. Jak przygotować maseczkę z zawartością bhringraj? Dokładnie wymieszaj 100 gramów sproszkowanej rośliny i około 300 ml wody. Mieszankę nałóż na włosy, a po upływie kilkudziesięciu minut zmyj. Bhringraj przyciemnia kolor pasemek. Jeżeli jesteś blondynką, głowę umyj po 15 minutach.

Proszek z tej rośliny świetnie nadaje się do farbowania włosów. Przyciemnia kolor pasemek, ale efekt nie jest tak trwały, jaki daje amla. Bhringraj zawiera lawson – z tego powodu bardzo dobrze utrwala indygo, barwnik nadający włosom ciemnoniebieski odcień. Poza tym, ta roślinna zapewnia włosom odżywienie i zdrowy połysk.

Bhringraj jest genialny jako składnik maceratów. Wystarczy 25 gramów sproszkowanej rośliny wymieszać z dowolnym olejkiem organicznym (100 ml). Pamiętaj, że olejek powinien być tłoczony na zimno i nie może być rafinowany. Tak przygotowaną mieszankę odstaw na około trzy tygodnie. Po upływie tego czasu miksturę odcedź i włóż do lodówki w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Stosuj raz w tygodniu, wcierając w skórę głowy i we włosy.

A jak olejować włosy olejkiem bhringraj? Produkt nanieś na włosy, końcówki pasemek i skórę głowy. Jeżeli chcesz, aby twoja fryzura była naprawdę piękna i zdrowa, załóż foliowy czepek i ciepłą czapkę. Składniki zawarte w olejku wchłoną się o wiele szybciej. Po upływie kilku godzin głowę dokładnie umyj delikatnym szamponem, a włosy pozostaw do wyschnięcia.

Czy wiesz, że…

Bhringraj powszechnie stosuje się w kosmetyce. Ma właściwości przyciemniające, dlatego chętnie używany jest w roli samoopalacza. Zmienia kolor skóry na lekko brązowy; nie zostawia pomarańczowych smug tak jak chemiczne produkty. Niestety efekt opalonej skóry nie jest trwały.