Na włosy? Indyjskie zioła! Olejek amla i bhringraj marki Orientana

olejek-bhringraj.jpgPielęgnacji włosów powinnyśmy zdecydowanie uczyć się od hindusek. Wystarczy spojrzeć na ich piękne, lśniące i zdrowe włosy, aby zrozumieć, że znają one sekret pielęgnacji pukli. Mało kto wie, że dla hindusek włosy są nie tylko oznaką piękna, ale również zdrowia i sytuacji społecznej.

Kobiety orientu dbają o włosy, stosując się do zasad Ajurwedy – pradawnej medycyny i filozofii wschodu. Głównymi składnikami, po które sięgają, są naturalne olejki i wyciągi z ziół, znanych od wieków jako silnie działające eliksiry piękna.

Firma Orientana, znana z naturalnych, prestiżowych kosmetyków wypuściła na rynek szereg olejków do włosów, których działanie opiera się na zasadach ajurwedy.

Jednym z lepszych kosmetyków marki Orientana jest ajurwedyjski olejek do włosów amla i bhringraj.

Produkt ma pojemność 105 ml i jest zamknięty w estetycznej, plastikowej buteleczce opatrzonej etykietą ozdobioną zdjęciem owoców amli. Wewnątrz da się dostrzec zielony płyn. Olejek ma płynną konsystencję (wszystkie produkty do włosów zawierające wyciągi z indyjskich ziół mają dosyć rzadką konsystencję, mimo zawartości naturalnych olejków). Olejek wystarczy na długo, ponieważ do jednorazowej kuracji potrzeba około 5 ml produktu. Olej amla i bhringraj od Orientany nakładamy zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Olejki lubią długie „leżakowanie” na włosach. Idealnie byłoby zatem zostawić produkt na głowie przez całą noc i dopiero rano zmyć go szamponem pozbawionym SLS, SLES.

Olejek do włosów Orientana amla i bhringraj zawiera – oprócz wymienionych ziół – wiele cennych olejków naturalnych, m.in.:

  • Olej sezamowy – który reguluje pracę gruczołów łojowych
  • Olej kokosowy – który ochrania włosy przed uszkodzeniami i nabłyszcza je
  • Olej migdałowy – niezwykle delikatny, nawilżający kosmyki

Warto opisać również właściwości cenionych w ajurwedzie ziół, stanowiących treść olejku Orientana.

  • Bhringraj (Eclipta Alba) – to zioło, które przeciwdziała wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu. Kuracje z bhringraj powinny zafundować sobie wszystkie panie, które zapuszczają włosy, ponieważ zioło przyspiesza wzrost pukli. Co więcej – bhringraj likwiduje nawet uciążliwy łupież i dba o kondycję skóry głowy. Stosując zioło bhringraj, możemy być pewne, że włosy zyskają blask i miękkość.
  • Amla (Emblica Officinalis) – pielęgnuje i wzmacnia włosy, stanowi świetne uzupełnienie dla bhringraj. Dba o cebulki włosowe, wzmacnia je. Likwiduje suchość skóry głowy. Przywraca puklom blask, miękkość i sprężystość.

Regularnie stosowany Olejek do włosów Orientana amla i bhringraj sprawi, że pukle zyskają blask i kondycję, zagęszczą się, zaczną szybciej rosnąć i przestaną wypadać.